Witam i zapraszam do zwiedzania!

Cześć! Mam na imię Marta i mam dwie pasje. No dobra, trzy.

 

Jedna to sztuka - kocham kontemplować dzieła sztuki, podziwiać architektoniczne arcydzieła, dziwić się, oburzać, zachwycać i doszukiwać tego "co autor miał na myśli".

 

Druga pasja jest stosunkowo młoda i wybuchła jakieś dwa lata temu. Kocham góry, a zakochałam się w nich po wejściu z nowopoznanymi na Facebooku znajomymi na szczyt Jested w Sudetach. Jest to niestety toksyczna miłość, bo za każdym razem jak upocona wspinam się, zastanawiam się ki diabeł pokusił mnie żebym próbowała tam włazić. 

 

Obie pasje połączyłam w jedno - podróżowanie. Przez pół roku mieszkałam w samym sercu gór Skalistych Kanady - Banff, gdzie miłość do gór wybuchła z całą mocą. Potem przeniosłam się do Whistler - słynnego ośrodka narciarskiego, gdzie dalej zamierzam kontynuować swoją górską miłość.

 

Po Kanadzie udałam się na ponad miesięczne wakacje po Stanach Zjednoczonych. Teraz czekam na kolejną wizę, by móc kontynuować szalone podróże dookoła świata.

 

 

 

 

>>Uczestniczę w konkursie "Emigrantki własnym głosem" organizowanym przez  Muzeum Emigracji w Gdyni na najaciekawszy blog pisany przez polską emigrantkę.<< 

 

 

 

Nieutulony w piersi żal, bo za jedną siną dalą - druga dal.